Mazda MX-5 RF jako bohater przedstawienia? Spektakl z udziałem japońskiego roadstera wystawił Och-Teatr fundacji Krystyny Jandy. Tym samym była to oficjalna premiera tego auta w Polsce - zamówienia na ten samochód już można składać.

Reklama

Nowa mazda MX-5 RF od zwykłej MX-5 różni się sztywnym dachem składanym elektrycznie. Odmiana RF ma też bardziej drapieżny wygląd.

Mazda

Mazda MX-5 RF występuje z silnikami benzynowymi 1.5/131 KM lub 2.0/160 KM. Obie jednostki współpracują z ręczną 6-biegową skrzynią.

Dodatkowo w wersji RF istnieje opcja połączenia jednostki 2.0/160 KM z sześciobiegowym automatem. W tej konfiguracji przełożenia można redukować łopatkami przy kierownicy.

Reklama
Mazda

Do wyboru są trzy wersje wyposażenia: SkyENERGY, SkyPASSION i SkyFREEDOM. Cena od 100 zł za najtańszą odmianę z jednostką 1.5. Większy silnik podnosi koszt o 7 tys. zł.

Mazda MX-5 RF występuje w 7 wariantach kolorystycznych: lakierze trójwarstwowym Machine Gray i Soul Red, metalicznych Jet Black, Blue Reflex, Ceramic Metallic i Crystal White oraz bazowym Arctic White.

Newspress
Mazda