- Na posiedzeniu niejawnym sąd wydał wyrok w formie nakazowej. Jakub W. został uznany winnym przekroczenia prędkości o 66 km/h i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym na autostradzie. Za to został ukarany grzywną w wysokości 3000 zł - wyjaśnił prezes sądu w Grudziądzu Bogdan Tężyczki, cytowany przez Super Express.

Reklama

Kuba Wojewódzki zamiast jechać przepisowe 140 km/h rozpędził swoje lamborghini do 206 km/h. A w "formie nakazowej" oznacza, że gwiazdora TVN nawet nie wzywano na rozprawę. Teraz ma prawo wniesienia sprzeciwu od wyroku, a wtedy odbędzie się rozprawa w normalnym trybie. Warto zaznaczyć, że maksymalny mandat za przekroczenie prędkości to 500 zł.

A wszystko zaczęło się ponad miesiąc temu od zatrzymania Wojewódzkiego na autostradzie A1 i słynnego zdjęcia z mundurowymi z drogówki. Kara nie ominęła też dwóch funkcjonariuszy z fotografii.

- Policjanci z Grudziądza zostali ukarani karą nagany za naruszenie zasad etyki zawodowej oraz zbyt późne włączenie urządzenia rejestrującego w policyjnych radiowozie - powiedziała nam podinsp. Monika Chlebicz.

Instagram