Robert Kubica wraca na tor. A pomocną dłoń wyciągnęło od niego Renault. Polski kierowca już w weekend (24-25 września) wystartuje na torze wyścigowym w Spa-Francorchamps.

Reklama

W ramach piątej rundy Renault Sport Trophy w sezonie 2016 Polak zasiądzie za sterami Renault Sport R.S. 01. wraz z pilotem Christophem Hamonem wystartują w samochodzie Renault Sport Racing wystawionym przez stajnię Duqueine Engineering.

Renault

Wcześniej Kubica wziął udział w sesji jazd zorganizowanej przez zespół Duqueine Engineering na torze Alès na południu Francji, aby oswoić się z samochodem.

- Bardzo szybko poczułem się swobodnie za kierownicą Renault Sport R.S. 01 - stwierdził Robert Kubica. - Nawet na tak krętym torze jak ten w Alès, zalety tego samochodu widać od razu, a zwłaszcza moc hamowania, jaką zapewniają karbonowe tarcze. Byłem pod wrażeniem tego, jak późno można zacząć hamowanie. Brak też przechyłów bocznych, nawet podczas atakowania, dzięki czemu można w pełni wykorzystać przyczepność. Chciałbym już jak najszybciej wyjechać tym samochodem na tor w Spa, gdzie będzie można w pełni pokazać świetny docisk tego auta - powiedział kierowca z Krakowa.