Do 24 lutego 2016 r. do północy obowiązywały zapisy rozporządzeń regulujących zasady przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa nie zdążyło opublikować nowych przepisów. W efekcie WORD-y odwoływały egzaminy na kierowców. Kiedy cała sytuacja wyszła na jaw, resort naprędce opublikował nowe rozporządzenie.

Reklama

Okazuje się jednak, że ministerstwo zapomniało o NOWYM rozporządzeniu dotyczącym szkoleń kandydatów na kierowców. Czym to grozi w praktyce?

- Większość instruktorów i kierowników Ośrodków Szkolenia Kierowców nie zdaje sobie sprawy, że skończyło się stare rozporządzenie dotyczące szkolenia kandydatów na kierowców, a nowego jeszcze nie ma - mówi dziennik.pl Jan Szumiał, prezes Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Warszawie. - Dla kandydatów na kierowców, którzy są w trakcie kursu na prawo jazdy oznacza to, że ich OSK nie może przeprowadzić egzaminu wewnętrznego. Jeśli chodzi o nowe kursy to ośrodki nie mogą ich rozpocząć przez brak tychże nowych przepisów. W efekcie szkoły nauki jazdy w całym kraju są sparaliżowane - wyjaśnia nam Szumiał.

Jego zdaniem nie wiadomo kiedy OSK ponownie będą mogły kontynuować swoją działalność legalnie.

O zaistniałą sytuację zapytaliśmy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Czekamy na oficjalne stanowisko tej sprawie.

Reklama