Microsoft HoloLens to pierwszy dostępny na rynku bezprzewodowy komputer holograficzny, który stwarza zupełne nowe możliwości wirtualnej prezentacji samochodu – informuje Volvo. Szwedzi spodziewają się, że w dłuższej perspektywie masowe stosowanie tego urządzenia ma zupełnie zmienić proces zakupu auta.

Reklama

Demonstracja HoloLens zorganizowana w centrali Microsoftu w Redmond pokazała możliwości zastosowania tego cacka w motoryzacji. Volvo twierdzi, że dzięki obecności hologramów wtopionych w fizyczny świat kierowcy będą mogli trójwymiarowo konfigurować samochody. Producent zapowiada bezgraniczne możliwości doboru pod kątem koloru lakieru, wzoru felg. Urządzenie pozwoli także lepiej zrozumieć działanie dostępnych opcji i właściwości wyposażenia samochodu.

Nie jest wykluczone, że nowa technologia pozwoli dilerom samochodów wyjść w teren - do mniejszych punktów typu pop-up, centrów handlowych czy specjalnie przygotowanych punktów demonstracyjnych w miejscach przy ruchliwych ulicach w mieście.

Dodatkowo projektem do którego dołączy Microsoft będzie system autonomicznej jazdy. Amerykanie pomogą Volvo w realizacji programu Drive-Me, dzięki któremu 100 autonomicznych, komunikujących się między sobą samochodów trafi do kierowców w 2017 r. w szwedzkim Goeteborgu. To podobno największy planowany eksperyment tego typu na świecie.