Jaguar opublikował pierwsze zdjęcia nowego XF. Przy okazji Brytyjczycy poinformowali, że 24 marca ich najnowszy model wykona mrożący krew w żyłach kaskaderski popis nad Tamizą w Londynie.

Reklama
Media

Za kierownicą najnowszego jaguara XF usiądzie brytyjski kaskader Jim Dowdell - weteran popisowych numerów, które można oglądać w takich filmowych hitach jak Bond, Bourne czy Indiana Jones. Zadanie? Dowdell ma wykonać pierwszy na świecie przejazd nowym XF po linie rozciągniętej nad wodą.

Auto będzie poruszać się po dwóch rozpiętych wysoko nad rzeką stalowych linach o średnicy 34 mm. Ludzie z Jaguara twierdzą, że przejazd ma być dowodem na lekkość i zwinność nowego XF.

Media
Reklama

Nowy XF jest konstrukcją zaprojektowaną całkowicie od podstaw. Inżynierowie podkreślają, że po sportowym F-TYPE to już drugi pojazd Jaguara wykorzystujący w większości aluminium w strukturze nadwozia. Konsekwencją niskiej masy ma być spalanie na poziomie od 4 l na 100 km. Ciekawe jak taki kot-abstynent mruczy...

Oficjalnie nowy jaguar XF zadebiutuje 1 kwietnia podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku.

W prima aprilis? Na 100 proc. nikt tu nie żartuje, ponieważ to ważny model dla Jagura - prawdziwa żyła złota. Przypominamy, że pierwsza generacja XF pojawiła się na rynku w 2007 roku. W opinii przedstawicieli brytyjskiej stajni ten samochód zdobył miano najlepiej sprzedającego się Jaguara w historii.