Jaguar wprowadzi do oferty nowy model o nazwie f-pace - to będzie pierwszy crossover brytyjskiej stajni. Samochód jest produkcyjną wersją prototypowego C-X17 zaprezentowanego w 2014 r.

Reklama

Nasz samochód koncepcyjny C-X17 spotkał się w ubiegłym roku z tak niebywale przychylnym przyjęciem, że po prostu musieliśmy go wprowadzić do seryjnej produkcji - powiedział Ian Callum, szef stylistów Jaguara.

Projektanci twierdzą, że nowy jaguar f-pace jest inspirowany sportowym modelem f-type, Samochód zabierze na pokład pięć osób, które mają podróżować w niezwykle komfortowych warunkach.

W 2015 roku będziemy świętować 80-lecie Jaguara. Rok rozpoczynamy od ogłoszenia naszego pierwszego w gamie, sportowego crossovera, Zaprezentujemy samochód, który bazując na ideałach marki: Grace, Pace and Space (wdzięk, szybkość i przestrzeń) stanie się jednym z najbardziej innowacyjnych Jaguarów w historii. f-pace rozpoczął właśnie program testów przed rozpoczęciem seryjnej produkcji w 2016 roku - powiedział w czasie salonu samochodowego w Detroit Andy Goss, szef sprzedaży globalnej Jaguar Land Rover

F-pace będzie produkowany w Solihull, w Wielkiej Brytanii. Wiadomo, że Kolejne informacje na temat całkowicie nowego modelu Jaguara zostaną ujawnione jeszcze w tym roku.