Grażyna Błęcka-Kolska z uzgodniła z prokuraturą dobrowolne poddanie się karze. Aktorka poprosiła o wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata - donosi Super Express. Wyrok musi zatwierdzić jeszcze sąd.

Reklama

- Akt oskarżenia w tej sprawie trafił przed świętami do sądu. Kobieta przyznała się do winy, jednak nie chciała składać wyjaśnień. Złożyła również wniosek o dobrowolne poddanie się karze - powiedziała Małgorzata Klaus, z prokuratury we Wrocławiu.

Do wypadku doszło na al. Jana III Sobieskiego. Grażyna Błęcka-Kolska z córką jechały w kierunku Wrocławia. Padał ulewny deszcz, aktorka miała jechać z prędkością 90 km/h. W pewnym momencie straciła panowanie nad autem. Samochód dachował. Córka aktorki, która podróżowała na tylnym siedzeniu, zmarła na bloku operacyjnym. Biegli ocenili, że gdyby Błęcka-Kolska prowadziła auto ostrożniej, do takiego wypadku by nie doszło.

Grażyna Błęcka-Kolska zdobyła największą popularność dzięki głównej roli w filmach "Kogel-mogel" oraz "Galimatias, czyli kogel-mogel II". Aktorka jest byłą żoną reżysera Jana Jakuba Kolskiego.