Cztery polskie województwa znalazły się na liście regionów, w których w 2012 roku odnotowano najwięcej ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Reklama

W raporcie, przygotowanym przez Komisję Europejską, przedstawiono sytuację w poszczególnych regionach krajów członkowskich związaną z transportem, gospodarką czy turystyką.

Prawie jedna czwarta osób, które zginęły na drogach Unii Europejskiej w 2012 roku, poniosła śmierć w jednym z dwudziestu regionów Wspólnoty. Wśród nich są cztery polskie województwa: łódzkie, śląskie, wielkopolskie oraz mazowieckie. To ostatnie znajduje się na szczycie niechlubnej listy z liczbą 587 osób, które zginęły w wypadkach drogowych.

Inne regiony z dużą liczbą ofiar śmiertelnych to m.in. włoski region Lacjum czy francuski Ile-de-France. Eksperci Komisji zwracają uwagę , że większość z wymienionych regionów to regiony stołeczne, charakteryzujące się dużą gęstością zaludnienia.

Jeśli chodzi zaś o liczbę osób rannych na drogach to tutaj najgorzej wypadają regiony we Włoszech i w Niemczech. Na szczycie listy jest włoska Lombardia, w której - w wyniku wypadków drogowych - obrażenia poniosło ponad 48,5 tysiąca osób.

Reklama