Liczby te są większe niż przed rokiem. Głównym powodem jest, zdaniem komisarza Góskiego, dobra pogoda. Policyjne statystyki pokazują, że właśnie wtedy dochodzi do najgroźniejszych wypadków drogowych. Porównując natomiast ilość wypadków z wczorajszej niedzieli z Niedzielą Wielkanocną sprzed roku, jest ich mniej - dodaje komisarz i podkreśla ponownie wpływ pogody. Wczoraj w wielu rejonach kraju padało, a wtedy kierowcy jeżdżą znacznie ostrożniej.

Reklama

Komisarz Mariusz Góra zaapelował do kierowców, aby nie siadali za kierownicą po alkoholu. Czasem jedno piwo może zaburzyć koncentrację i upośledzić zdolność oceny tego, co się dzieje na drodze. Poradził, aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu.

Podkreślił ponadto, że kierowca powinien być wypoczęty i trzeźwy. Pokonując długie dystanse, warto robić 15-20 minutowe postoje. Każdy dorosły pasażer musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a każde dziecko musi być przewożone w foteliku samochodowym - dodał komisarz Góra.

Komenda Główna Policji apeluje, aby uważać na drogach. Ignorowanie przepisów oraz zbyt szybka jazda mogą się skończyć tragedią. Wykonując niebezpieczne manewry nie należy liczyć na szczęście, ale na własne umiejętności.