Chevrolet podliczył słupki i chwali się wynikami - w czerwcu sprzedano w Polsce 1020 nowych aut tej marki, czyli o 30 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2012 roku (783 sprzedanych samochodów).

Reklama

Jest to najlepszy czerwiec pod względem wolumenu sprzedaży w historii firmy w Polsce - mówi dziennikowi.pl Wojciech Osoś, dyrektor PR w Chevrolet Poland.

Ze statystyk wynika, że najchętniej kupowanym modelem był kompaktowy cruze, który znalazł w ubiegłym miesiącu 343 nabywców, czyli aż o 103 proc. więcej niż w czerwcu 2012 roku.

Chevrolet / www.weigl.biz

Na drugim miejscu listy bestsellerów znalazł się najmniejszy model w ofercie Chevroleta - spark. Kupiły go 243 osoby, czyli o 81 proc. więcej niż rok wcześniej. Podium zamyka aveo z wynikiem sprzedaży 141 sztuk.

Reklama
Chevrolet / Olaf Gallas

W pierwszym półroczu 2013 roku do klientów trafiło 5769 samochodów marki Chevrolet. Najchętniej kupowanym modelem w tym czasie również był cruze - od początku roku znalazł on 1855 nabywców (niemal 60 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 roku).

Jednym z powodów tak dużego wzrostu sprzedaży tego modelu jest popularność najnowszej wersji nadwoziowej cruze’a - kombi, która jest na rynku od 9 miesięcy. Stanowiła ona jedną trzecią wszystkich sprzedanych w minionym półroczu cruze’ów. Wersje hatchback i sedan również zanotowały wyższą sprzedaż niż w pierwszym półroczu 2012 roku - wylicza Osoś.

Chevrolet

Drugim najchętniej kupowanym w Polsce Chevroletem było aveo, które sprzedano w liczbie 1413 egzemplarzy. Sprzedaż nowego aveo w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku wzrosła o 19 proc. Trzecim najchętniej kupowanym w Polsce Chevroletem był spark, który znalazł 1248 nabywców.

Czerwiec był pierwszym pełnym miesiącem sprzedaży modelu trax na polskim rynku. Nowy SUV "pod muchą" skusił w tym czasie niemal 100 osób.

Chevrolet / www.weigl.biz 2013

Kluczem do kieszeni kierowców może okazać się… LPG. Otóż wybrane model cruze w wersji sedan i hatchback oraz vana orlando z benzynowym silnikiem 1,8/141 KM można wyposażyć w instalację LPG za 1 zł - słownie - za jedną złotówkę…

Pięciodrzwiowy cruze w wersji wyposażenia LS+ (m.in. klimatyzacja, systemy ABS, ESC, system kontroli trakcji oraz 6 poduszek powietrznych) kosztuje już od 54 990 zł. Siedmiomiejscowego chevroleta orlando w takiej samej odmianie można kupić od 64 990 zł.

dziennik.pl