Takim świętem z pewnością będzie trzynasta już edycja jednego z najpopularniejszych rajdów starych samochodów - Bosch Boxberg Klassik. Impreza rusza 30 czerwca i potrwa do 1 lipca. Po raz pierwszy w historii start oraz meta znajdują się na torze testowym Bosch w Boxbergu. W ciągu dwóch dni rajdu na trasę wyruszy ok. 200 samochodów klasycznych i zabytkowych wyprodukowanych przed rokiem 1984.

Reklama

Pierwszego dnia samochody mają do przejechania trasę z Boxbergu przez Lauda-Koenigshofen i Bad Mergentheim do pałacu Weikersheim i dalej do Tauberzell. Drugiego dnia pokonają odcinek z Bad Mergentheim, przez Osterburken i Eberstadt, z powrotem do Boxbergu. Szczegółową prezentację samochodów przewidziano także na mecie każdego dnia rajdu. Punktem kulminacyjnym po dwóch dniach rajdu będzie prezentacja "muzeum na kołach", na stromym odcinku przed ośrodkiem badawczym Bosch.

Więcej informacji na temat rajdu i bezpłatnej aplikacji Bosch Boxberg Klassik znajduje się na stronie www.bosch-boxberg-klassik.de.

Z okazji rajdu, przed bramami ośrodka badawczego Bosch w Boxbergu odbędzie się także pierwsza giełda Bosch Klassik, na której będzie można kupić lub sprzedać samochód zabytkowy albo klasyczny.

Jedną z atrakcji bogatego programu imprezy będą "przejażdżki zabytkowymi taksówkami, czyli samochodami rajdowymi z lat 70. i 80., pod kierownictwem Christiana Geistd"rfera, rajdowego mistrza świata z roku 1980 i 1982. Kupony na jazdę zabytkowym samochodem rajdowym, np. Lancia Delta Integrale lub BMW 2002 Tii, będą losowane także na facebooku: www.facebook.com/automotive.tradition.

Rajd Bosch Boxberg Klassik został zorganizowany po raz pierwszy w 2000 roku przez sekcję rekreacyjną "Bosch Oldtimer Schrauber". Od roku 2007 sekcja organizuje rajd wspólnie z działem Automotive Tradition, który dostarcza części do samochodów zabytkowych, w tym także wytwarza produkty zgodnie z ich oryginalną specyfikacją techniczną. Ponadto dział Bosch Automotive Tradition udostępnia obszerną bazę wiedzy na temat samochodów zabytkowych i klasycznych.

Więcej informacji na stronie: www.bosch-automotive-tradition.de lub na facebooku: www.facebook.com/automotive.tradition.