Po dwóch liderem klasyfikacji generalnej jest obrońca tytułu Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza). Jego zdaniem zapowiada się ostra walka...

Reklama

Impreza z bazą w Cieplicach Zdroju rundą mistrzostw kraju jest już po raz 17. Rok temu po raz trzeci z rzędu triumfował trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000). Kajetanowicz, który później wywalczył tytuł, był drugi.

Rekordzistami Rajdu Karkonoskiego z trzema zwycięstwami są Janusz Kulig (1998, 1999 i 2000) oraz Bouffier (2008, 2009, 2011). Dwa razy wygrywali Paweł Przybylski (1990, 1994) i Marek Gieruszczak (1991, 1993). Kajetanowicz dwa razy był drugi za Bouffierem (2008, 2011).

W tym roku wygrał dwie rundy MP - Baltic Cup i Świdnicki.

Rajd Karkonoski to jedna z najtrudniejszych, o ile nie najtrudniejsza runda w całym tegorocznym kalendarzu. Intensywnie trenowałem, koncentrowałem się na znalezieniu przyczepności w długich zakrętach. Trasa jest specyficzna, momentami bardzo szybka na śliskich asfaltach. Zapowiada się ostra walka, rywale chcą mnie w końcu pokonać - powiedział Kajetanowicz.

Reklama

Trasa ma 693 km długości w tym 183 km podzielone na 17. odcinków specjalnych. W sobotę 2 czerwca kierowcy przejadą dziewięć OS-ów, w tym dwa razy widowiskową, uliczną próbę w rejonie jeleniogórskiego osiedla Zabobrze. W niedzielę osiem odcinków Borowice, Szklarska Poręba, Grudza i Lubomierz. Na mecie w Cieplicach pierwsza załoga zamelduje się w niedzielę około godziny 18.

Reklama

W 3. rundzie RSMP wystartuje 50, wyłącznie polskich, załóg. Jedynkę przyznano Kajetanowiczowi, drugi numer startowy otrzymał Michał Bębenek (Peugeot 207 S2000), a trzeci Tomasz Kuchar (Subaru Impreza). Wśród startujących pojawi się także lider klasyfikacji aut przednionapędowych (grupa R) – Jan Chmielewski, startujący w barwach NEO - Petroeltech Rally Team (Citroen DS3).

Lubię te zawody, startowałem w nich już cztery razy i zawsze chwaliłem zarówno układ trasy, jak i sympatyczną i życzliwą dla zawodników atmosferę, którą stwarzają organizatorzy. Próby sportowe są tam zawsze bardzo trudne i zarazem bardzo zróżnicowane. Odcinki szerokie i gładkie przeplatają się z wąziutkimi, nieomal na szerokość auta. To jest prawdziwy pieprzyk tej imprezy. Mamy kilku trudnych rywali i nie warto już teraz przewidywać wyniki, ale dołożymy starań, żeby nasi sponsorzy i kibice byli z nas zadowoleni. Wejście do czołowej dziesiątki "generalki" dałoby nam dużo satysfakcji - mówi Chmielewski.

W klasyfikacji generalnej MP po dwóch rundach zdecydowanie prowadzi Kajetanowicz - 87 pkt, drugi jest Bębenek - 54 pkt.