Projekt auta stworzony blisko pół wieku temu przez Ferdinanda Alexandra Porsche wyznacza do dziś linię sportowych samochodów naszej firmy - powiedział prezes zarządu Porsche AG, Matthias Mueller.

Reklama
PAP/EPA / PORSCHEHO

Ferdinand Alexander był najstarszym synem założyciela firmy, Ferry'ego Porsche. W 1958 roku rozpoczął pracę w biurze konstrukcyjnym mającego siedzibę w Stuttgarcie-Zuffenhausen rodzinnego przedsiębiorstwa.

Pięć lat później zaprezentował projekt modelu Porsche 911, który przyniósł mu międzynarodową sławę.

PAP/EPA / PORSCHEHO

Konstruktor projektował także samochody wyścigowe biorące udział w zawodach Formuły 1 - model 804 oraz Porsche Carrera GTS, uważany za jeden z najładniejszych samochodów wyścigowych.

PAP/EPA / PORSCHEHO

Po przekształceniu w 1972 r. firmy w spółkę akcyjną Ferdinand Alexander wycofał się wraz z innymi członkami rodziny z bieżącego zarządzania przedsiębiorstwem. Założył własną firmę zajmującą się projektowaniem zegarków, okularów i piór wiecznych, a także artykułów gospodarstwa domowego.

PAP/EPA / PORSCHEHO

Produkowane do dziś Porsche 911 cieszą się wśród majętnych entuzjastów sportowych samochodów niesłabnącą popularnością. W Polsce ceny modeli 911 zaczynają się od ponad 400 tys. złotych.