Dacia duster LPG dostępna jest w wersji z napędem na przednią oś. Takie auto w wersji ambiance kosztuje 49 200 zł, a w wersji laureate - 54 200 zł.

Reklama

Instalacja montowana we wszystkich modelach Dacii to układ Landi Renzo IV generacji. System ten zapewnia: automatyczne przejście z zasilania benzynowego na gazowe po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika, automatyczne przejście z zasilania gazowego na benzynowe po wyczerpaniu się gazu, niską emisję substancji szkodliwych dla zdrowia oraz szereg zabezpieczeń odpowiedzialnych za zamykanie dopływu gazu.

Auto z instalacją LPG w wersji ambiance kosztuje 49 200 zł, a w wersji laureate - 54 200 zł / Inne

Samochody Dacii z fabryczną instalacją gazową są objęte gwarancją producenta na 3 lata lub 100 tys. km przebiegu z możliwością przedłużenia poprzez zakup wydłużonej gwarancji w ramach programu Formuła Non Stop.

Duster w wersji na gaz wyposażony jest w dwa zbiorniki paliwa: benzynowy o pojemności 50 l i LPG o pojemności do 42 l brutto (34 l netto czyli realnie możliwej do wypełnienia LPG).

Samochody z fabryczną instalacją LPG są dostępne w całej gamie samochodów Dacia: logan MCV w wersji wyposażenia story i laureate black line2 (silnik 1.6 84), sandero w wersji wyposażenia story (1.2 16V 75), laureate black line2 i stepway2 (silnik 1.6 84).

W swojej ofercie Dacia posiada także modele dostawcze wyposażone w LPG z silnikiem 1.6 84 - logan van oraz logan pick-up (także w wersji z zabudową CARGOBOX).