W wydarzeniu zorganizowanym z okazji stulecia statuetki Srebrnej Damy udział za pośrednictwem profilu brytyjskiej marki na Facebooku wzięło kilkuset fotografów z całego świata.

Reklama
Inne

Po wstępnej selekcji, jury najwyżej oceniło pracę Polaka - 26-letniego Bydgoszczanina, na co dzień zajmującego się produkcjami filmowymi.

Przewodniczącym jury był światowej sławy fotograf Rankin - brytyjski mistrz seksownej fotografii. Realizuje sesje mody, kampanie reklamowe, portretuje znanych ludzi oraz - najchętniej - robi zdjęcia nagim modelkom. Jednym z jego najnowszych dokonań jest niezwykły projekt stworzony dla luksusowej marki samochodów Rolls-Royce. Artysta "popełnił" 100 zdjęć inspirowanych "duchem ekstazy" czyli charakterystyczną statuetką Spirit of Ecstasy, która jest znakiem rozpoznawczym brytyjskiej marki od 6 lutego 1911 roku.

Michał Wilczek ukończył szkołę WSB-NLU w Nowym Sączu, skąd wywodzi się też zespół pozostałych osób, bez których nie powstałoby to zdjęcie: modelki Magdy Frączek, projektantki stroju Kingi Janowskiej oraz asystującego fotografowi Grzegorza Pastuszaka.

Reklama
Inne

To nie pierwsze wyróżnienie tego typu, które przypadło w udziale laureata: w zeszłym roku swoim 30-sekundowym dokumentem dotyczącym nierówności społecznych na świecie wygrał konkurs Sukuma Millenium Award. Statuetkę za zwycięstwo odebrał w Berlinie z rąk muzyka Moby’ego, który napisał muzykę do jego filmu.