Dziennik Gazeta Prawana logo

Reklama Citroena zakazana. Ten spot wywołuje atak padaczki

23 stycznia 2012, 13:04
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Reklama Citroena zakazana. Ten spot wywołuje atak padaczki
Inne
Emisji spotu francuskiego producenta samochodów zakazano po skargach telewidzów. Efekt jaki miała wywoływać ta reklamówka jest szokujący…

Reklama Citroena promująca najnowszy model DS4 zatytułowana "Yes Man" została zakazana w Wielkiej Brytanii po skargach telewidzów - czytamy w serwisie marketing-news.pl.

Emisji reklamówki zakazano po skargach, jakie napłynęły do Advertising Standards Authority (ASA; organizacja zajmująca się standardami w reklamie). Zdaniem widzów jej oglądanie może pogarszać stan chorych na epilepsję, a w skrajnych przypadkach powodować ataki tej choroby (jeden z odbiorców deklarował atak padaczki po jej obejrzeniu).

A wszystko przez to, że reklamie słowo "Yes" pojawia się 304 razy i to w błyskawicznie zmieniającej się sekwencji kolorów i obrazów.

Citroen odpiera atak i zasłania się pozytywną decyzją organizacji Clearcast, która zajmuje się sprawdzaniem, czy wzory i efekty wizualne zastosowane w reklamach nie są szkodliwe dla odbiorcy.

http://www.youtube.com/watch?v=47PXfNwa8iA

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Media
Zapisz się na newsletter
Zmiany w przepisach dla kierowców, najświeższe informacje ze świata motoryzacji, premiery, testy najnowszych modeli aut, porady. Od kiedy zakaz samochodów spalinowych? Czy pieszy ma zawsze pierwszeństwo? Gdzie zainstalują nowe fotoradary i kamery odcinkowego pomiaru prędkości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w newsletterze Auto.dziennik.pl.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj