Mitsubishi jest już gotowe do salonu samochodowego w Paryżu, który odbędzie się na przełomie września i października.

Reklama

Po dwóch prototypach z 2015 roku - a były to Concept XR PHEV II i eX Concept - Japończycy w tajemnych laboratoriach stworzyli kolejnego SUV-a o nazwie GT-PHEV, czyli Ground Tourer z układem hybrydowym ładowanym z gniazdka. Właśnie ten model wystawią w stolicy Francji.

Mitsubishi

Swój prototyp konstruktorzy opisują jako połączenie SUV-a i coupe. Czyli coś w rodzaju BMW X6, tylko praktyczne na japoński sposób - bagażnika nie pomniejsza ostro ścięty tył.

Przedstawiciele Mitsubishi twierdzą, że nowe auto pozwoli im wjechać do gry w wyższym sektorze rynku motoryzacyjnego. Mają im w tym pomóc imponujące właściwości jezdne przyszłego modelu - nie tylko na równym asfalcie ale też i na wertepach. Do tego samochód zaoferuje komfortowe i kunsztownie wykończone wnętrze.

Mitsubishi

Zasięg wyłącznie na prądzie czerpanym z akumulatorów wynosi 120 km. W trybie wykorzystania układu hybrydowego (jednostka spalinowa wspomagana przez motory elektryczne) auto pokonać ma nawet 1200 km. Napęd 4x4 zapewnią trzy silniki elektryczne - jeden z przodu i po jednym przy kołach tylnej osi.

Mitsubishi