Premiera nowego fiata 500X odbędzie się w październiku w czasie salonu samochodowego w Paryżu. Zamówienia na samochody będziemy przyjmowali w sieci sprzedaży Fiata w Polsce już od jesieni 2014 roku. Niemniej ze względu na specyfikę naszego rynku, na którym tak ważny jest rok produkcji nie rejestracji samochodu, dostawy pierwszych sztuk 500X planujemy na początek 2015 roku - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Rafał Grzanecki, szef biura PR i komunikacji Fiat Auto Poland.

Reklama
Media

Zdjęcie, które trafiło do sieci, zostało wykonane przez czytelnika magazynu Quattroruote. Włoski fan motoryzacji twierdzi, że ekipa filmowa kręciła wideo promocyjne nowego fiata 500X. Samochód nie miał maskowania.

Nowy fiat 500X będzie crossoverem, czyli samochodem krzyżującym auto miejskie z vanem i podniesionym zawieszeniem stosowanym w SUV-ach. Dla kierowcy oznacza to, że kiedy zajdzie potrzeba 500X bez trudu wdrapie się na krawężnik - bez stresu o uszkodzenie zderzaka.

Jeep

Samochód zostanie zbudowany na nowej platformie, którą wykorzystuje także nowy jeep renegade. Przedstawiciele Fiata zapewniają, że 500X będzie kusić urodą.

Newspress / Max Earey

Silniki? Można spodziewać się, że producent jako najtańszy napęd zaoferuje benzynową wolnossącą jednostkę 1.6 o mocy ok. 110 KM. Pod maskę trafi zapewne doładowany silnik 1.4 MultiAir Turbo. Mechaniczne serce 500X będzie można połączyć - podobnie jak w jeepie renegade - z automatyczną, dwusprzęgłową dziewięciostopniową skrzynią biegów. Jeśli chodzi o turbodiesle to w ofercie nie może zabraknąć 1.6 MultiJet i 2.0 MultiJet. Napęd 4x4? Obowiązkowo.

Najmłodszy 500X będzie produkowany w Melfi i dołączy do dużej rodziny fiata 500. Przypominamy, że starszym rodzeństwem podwyższonego nowicjusza będą klasyczny hatchback, kabriolet i minivan 500L.