Nowy mercedes AMG GT zadebiutuje jesienią 2014 roku. Producent opublikował pierwsze zdjęcia tego auta. Wiadomo, że mocy (i emocji!) dostarczy widlasty ośmiocylindrowy silnik

Kształt konsoli środkowej przypomina wlot powietrza typu NACA (rozwiązanie stosowane w autach z silnikiem umieszczonym za plecami kierowcy - powietrze zasysane przez tę dyszę jest przekazywane z dużą prędkością do jednostki napędowej).

Materiały wykończeniowe nawiązują do tych stosowanych w świecie motorsportu, a układ instrumentów na konsoli AMG DRIVE UNIT najwidoczniej był wzorowany na układzie cylindrów w jednostce V8.

Mercedes buduje następcę SLS wspólnie z nadwornym tunerem, czyli stajnią AMG. Nowy GT będzie autem dwudrzwiowym i dwumiejscowym. 

Mercedes-AMG GT dowodzi, że będziemy pozycjonować markę AMG jako producenta sportowych aut jeszcze bardziej zdecydowanie i agresywnie niż dotychczas - mówi Tobias Moers, szef Mercedes-AMG GmbH. - Nowy model podkreśla nasze wysokie aspiracje, jeśli chodzi o osiągi, zwinność i dynamikę jazdy. Po globalnym sukcesie SLS-a AMG budujemy drugi samochód, za który w pełni odpowiadają inżynierowie Mercedes-AMG. Pierwsze spojrzenie na design jego wnętrza zdradza, co czeka naszych klientów jesienią. GT to sportowy wóz w najczystszej formie.