Ford dotrzymuje słowa danego pod koniec 2012 roku! Już 5 grudnia w Barcelonie w czasie specjalnego spotkania pod hasłem "Go Further" sam szef wszystkich szefów tego koncernu, czyli Bill Ford przedstawi całemu światu nową generację kultowego modelu mustang. 

Co ważne, po raz pierwszy w historii motoryzacji wreszcie ten samochód trafi do oficjalnej sieci dilerskiej Forda na terenie Europy - także w Polsce. Chevrolet camaro wreszcie będzie miał rywala...

Poza nowym wcieleniem mustanga Ford zaprezentuje też dwa inne nowe modele i garść nowych technologii, które w niedalekiej przyszłości znajdą zastosowanie w seryjnych autach. 

Przypominamy, że w 2014 roku ford mustang będzie świętować 50. urodziny. Mustang to chyba najsłynniejszy samochód rodem z USA. Pojawiał się w wielu filmach, teledyskach i grach komputerowych... 

Fan motoryzacji z wypiekami na twarzy po raz 278 ogląda film "Bullit" - klasykę kina sensacyjnego (1968). Siedem minut szaleńczej gonitwy z tego obrazu to jedna z najbardziej kultowych scen pościgu w historii. Główny bohater, detektyw Frank Bullit (Steve McQueen), gna ulicami San Francisco swoim mustangiem za dodgem z ciemnymi typami w środku. 

"60 sekund" z 2000 r. w którym zagrali Nicolas Cage i Angelina Jolie to remake filmu o tym samym tytule z roku 1974. Główną role zagrał w nim ford mustang mach1 - "Eleanor". Samochód, którym na planie filmu Memphis Raines (Cage) złodziej samochodów uciekał przed policją został sprzedany na aukcji za 97 tys. dolarów.

Mustang z 1971 roku był też samochodem Jamesa Bonda w filmie "Diamenty są wieczne"

Nowy ford mustang jednocześnie zadebiutuje na czterech kontynentach i w sześciu miastach...

W kwietniu 1964 roku Ford przeprowadził pierwszą w dziejach równoczesną prezentację międzynarodową, odsłaniając oryginalnego mustanga przed przedstawicielami mediów zgromadzonymi w Nowym Jorku i w 11 europejskich stolicach. Od tego czasu Mustang stał się częścią popkultury, notując na swoim koncie tysiące wystąpień w filmach, telewizji, świecie muzyki i w grach wideo - na całym świecie powstało też ponad 600 klubów zrzeszających entuzjastów tego modelu - powiedział Jim Farley, wiceprezes marketingu, sprzedaży i serwisu Ford Motor Company.