Grupa Lotos zmieniła w czwartek ceny hurtowe paliw, o 5 zł za tysiąc litrów wzrosły ceny benzyn bezołowiowych 95 i 95AL, jednocześnie o 19 zł za tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 98 - poinformowało biuro prasowe spółki.

Reklama

Z kolei o 25 zł za tysiąc litrów spadła cena oleju napędowego Eurodiesel, a o 30 zł za tysiąc litrów potaniał olej napędowy do celów opałowych Lotos Red.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Także PKN Orlen obniża od czwartku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 2 zł i oleju napędowego o 25 zł za tysiąc litrów, jednocześnie podnosi hurtową cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 6 zł za tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być spadek o 2 gr na litrze.

Od czwartku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 642 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 715 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 513 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 693 zł za tysiąc litrów.

Od początku roku płocki koncern wprowadził dotychczas 38 podwyżek cen benzyny i 37 podwyżek cen oleju napędowego. W tym czasie benzyna taniała tam 20 razy, a olej napędowy 17.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 25 zł i wynosi 4 tys. 463 zł za tysiąc litrów.