Do zdarzenia doszło w piątek w nocy, gdy funkcjonariusze z posterunku w Brudzeniu Dużym, podczas patrolowania gminnych dróg, zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie kierującego motocyklem – poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska.

Reklama

Kilkusetmetrowy pościg

- Na widok jadącego radiowozu, kierowca jednośladu zatrzymał się i szybko zawrócił. Mundurowi postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i błyskowych z radiowozu, kierujący Rometem nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli – przekazała rzeczniczka płockiej policji. Jak dodała, po kilkusetmetrowym pościgu kierowca motocykla stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się - nie odniósł obrażeń i po chwili został zatrzymany przez policjantów.

Reklama

Ile promili miał 15-latek?

- Funkcjonariusze nie kryli swojego zaskoczenia, kiedy okazało się, że motocyklem kierował 15-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Od chłopaka wyraźnie czuć było woń alkoholu. Nastolatek powiedział policjantom, że uciekał, bo bał się odpowiedzialności. Jak się okazało, wziął motocykl bez wiedzy i zgody rodziców – podkreśliła Lewandowska. Zaznaczyła, iż badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 15-latka ponad półtora promila alkoholu; na miejsce funkcjonariusze wezwali jednego z jego rodziców.

- Nastolatkiem, który z promilami i bez uprawnień kierował Rometem i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, zajmie się sąd rodzinny – dodała rzeczniczka płockiej policji.