"Policja z Wyszkowa w woj. mazowieckim zatrzymała pijanego kierowcę karetki, który wracał nią z wesela. Jadący ambulansem weselnik miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie" - poinformował rzecznik miejscowej policji kom. Damian Wroczyński.
Wszystko działo się w weekend. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał anonimowe zgłoszenie o kierowcy karetki, który może być pod wpływem alkoholu.
- - przekazał rzecznik.
Ambulansem na wesele
Już kilka minut po zgłoszeniu policjanci z Długosiodła zatrzymali ambulans do kontroli drogowej. Już w trakcie rozmowy wyczuli silną woń alkoholu. W środku jechał sam kierowca, który - jak się okazało - pojechał ambulansem jako gość na wesele.
Mężczyzna nie zdążył jednak wytrzeźwieć i w takim stanie wsiadł za kierownicę; w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 44-latka. Mężczyzna stanie tez przed sądem. Grozi mu surowa kara finansowa, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat więzienia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz
|