Wypadek w miejscowości Nadma na trasie S8 został nagrany przez jednego z kierowców. Kamerka pokładowa zarejestrowała moment uderzenia osobowego Volvo w ciężarówkę. TIR przebił bariery biegnące wzdłuż S8 i spadł z wiaduktu.

Reklama

Wewnątrz pojazdu został uwięziony kierowca, którego wydobyli strażacy. Jak się okazało, mężczyzna zginął na miejscu.

Z informacji policji wynika, że osobowe Volvo najpierw zostało uderzone w tył przez BMW. Po wypadku kierowca i pasażer niemieckiego auta uciekli z miejsca tragedii - na wideo świadka zdarzenia widać, jak obaj wysiadają z samochodu...

Trwa ładowanie wpisu

Policja wytropiła kierowcę i pasażera BMW

Reklama

Policjanci wydziału kryminalnego z Targówka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oddalili się z miejsca wypadku ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Nadma na trasie S8 – powiedziała Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

– Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Jeden z mężczyzn, 32-latek poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze pięciu lat i 10 miesięcy za zorganizowaną grupę przestępczą oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Natomiast drugi z mężczyzn, 34-latek, w przeszłości był notowany za posiadanie narkotyków. Teraz dla nas kluczowe jest w tej sprawie ustalenie, kto w chwili wypadku prowadził ten pojazd – wyjaśniła.

Wypadek na S8 - TIR przebił bariery i spadł z wiaduktu, kierowca ciężarówki zginął na miejscu / Policja
Wypadek na S8 - rozbite BMW sprawców / Policja

Wypadek na S8 - jak doszło do tragedii? Policja szuka świadków

Sprawę wypadku na S8 prowadzą policjanci z Wołomina. Z relacji mundurowych wynika, że BMW serii 3 jadąc lewym pasem ruchu uderzyło w tył poprzedzającego osobowego Volvo.

– W wyniku zderzenia szwedzki samochód zmienił kierunek jazdy przemieścił się na prawy pas ruchu gdzie uderzył w lewe koło samochodu ciężarowego Volvo, który w wyniku zderzenia zmienił kierunek jazdy, zjechał na prawą stronę gdzie uderzył w separatory ruchu, barierki energochłonne a następnie spadł z wiaduktu około 8 m w dół. Pojazd BMW po uderzeniu z samochodem Volvo najechał na separatory jazdy i kontynuował jazdę tyłem, zderzył się z Peugeotem poruszającym się środkowym pasem ruchu. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu kierowca samochodu ciężarowego Volvo. Kierowca samochodu osobowego Volvo doznał obrażeń ciała – podali śledczy.

Policja ciągle poszukuje świadków wypadku. Można zgłaszać się telefonicznie dzwoniąc na numer 47 72-47-259 lub 22 776-20-21 lub osobiście w siedzibie KPP w Wołominie przy ul. Wileńskiej 43a.

Wypadek na S8 / Policja