Pierwszy raz tej zimy w stolicy spadł w środę śnieg. Jak informuje IMGW, W Warszawie przez najbliższe dwa dni będzie się utrzymywać duże zachmurzenie i okresami opady śniegu i śniegu z deszczem.

Reklama

Rzeczywiście w chwili obecnej w wielu dzielnicach Warszawy pada śnieg, ale jednocześnie cały czas utrzymuje się dodatnia temperatura, zarówno powietrza, jak i nawierzchni, co oznacza, że padający śnieg nie utrzymuje się na ulicach i nie utrudnia sytuacji na drogach - powiedziała PAP Magdalena Niedziałek, rzecznik Zarządu Oczyszczania Miasta w Warszawie.

Podkreśliła równocześnie, że Zarząd na bieżąco kontroluje sytuację w stolicy, ponieważ - jak zaznacza - prognozy pogodowe wskazują, że śnieg w stolicy będzie jeszcze padać. Dodała także, że kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta monitorują sytuację na warszawskich ulicach, sprawdzając realny stan nawierzchni dróg. Jesteśmy w całodobowym pogotowiu, analizujemy także informacje napływające do nas ze stacji pogodowych oraz prognozy. Cały czas jesteśmy czujni - podkreśliła.

Poinformowała równocześnie, że Zarząd nie otrzymał jeszcze żadnych zgłoszeń dotyczących utrudnień na drogach, np., śliskości spowodowanej przez padający śnieg. Zaznacza przy tym, że Zarząd ma w gotowości 170 posypywarek, jednak w chwili obecnej nie ma jeszcze potrzeby, by je uruchamiać. "W tym sezonie w Warszawie nie było jeszcze takich opadów śniegu, choć posypywarki wyjeżdżały już na ulice siedem razy, głównie do akcji zabezpieczania dróg przed gołoledzią" - wskazała rzecznik. Dla porównania, w ubiegłym sezonie zimowym o tej samej porze, tj. pod koniec stycznia, odnotowaliśmy 36 wyjazdów posypywarek - dodała.