Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, ruch na autostradzie A2 w obu kierunkach został wstrzymany w czwartek nad ranem po kilku zdarzeniach, do których doszło na tej trasie. Kierowców czekają duże utrudnienia między węzłami Emilia - Wartkowice.

Reklama

- Na razie nie wiemy, jak długo potrwa udrażnianie ruchu. Kierowcom zalecamy zjechanie z autostrady A2 przed węzłami Emilia i Wartkowice. Po godz. 7 samochód ciężarowy przerwał bariery na autostradzie A1 za węzłem Brzeziny. Na razie nie mamy informacji o wstrzymaniu tam ruchu - dodał.

Jak podkreślił, pozostałe drogi krajowe są przejezdne, ale jazda po nich może być utrudniona. Zaapelował do kierowców o ostrożność i wyrozumiałość, bo - jak tłumaczył - usuwanie śniegu utrudnia silny wiatr.

- W woj. łódzkim największe utrudnienia napotkają kierowcy. Wiele nocnych interwencji strażaków dotyczyło zdarzeń drogowych. Łącznie interweniowali 54 razy, również przy połamanych konarach drzew i zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych. Nie odnotowaliśmy rozległych awarii energetycznych; mieszkańcy zgłosili 258 drobnych usterek związanych z dostawą prądu. Ich przyczyną jest silny wiatr i dotyczą głównie powiatu piotrkowskiego – powiedziała Jolanta Kowalik-Gęsiak z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.

Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi poinformował, że wszystkie drogi wojewódzkie są przejezdne, ale panują na nich trudne warunki do jazdy.

- Nawierzchnie z błotem pośniegowym i zajeżdżonym śniegiem, miejscami może też występować gołoledź. Silny wiatr, nawiewający śnieg na drogi, dodatkowo powoduje utrudnienia w północno-wschodniej części regionu. Sprzęt pracuje na całej sieci dróg wojewódzkich - zaznaczył.