Najpoważniejszymi pracami, które przeprowadzono dotychczas była rozbiórka północnej łącznicy węzła Wisłostrada w kierunku Gdańska. W tej chwili trwają tam prace porządkowe i wywóz gruzu. 

Dziś wieczorem zbierze się komisja, która zdecyduje o wprowadzeniu poważnych zmian. Z ruchu zostanie wyłączonych z ruchu kilka ważnych łącznik na prawym i lewym brzegu Wisły. Zamknięty zostanie też przejazd ulicą Gwiaździstą.

Wyłączona z ruchu będzie również północna (w kierunku zachodnim) główna jezdnia Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Kierowcy będą się poruszali w obydwu kierunkach jezdnią południową, mając do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na dalszym odcinku, od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej zawężone będą skrajne lewe pasy obydwu jezdni a ruch będzie się odbywał dwoma pasami w każdym kierunku.

W ramach przebudowy, pięciokilometrowy odcinek trasy zostanie dostosowany do parametrów drogi ekspresowej. Przebudowane zostaną węzły drogowe. Zostaną wybudowane nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Po remoncie, na moście Grota Roweckiego będzie po pięć pasów ruchu w każdą stronę; pod dwa dla ruchu tranzytowego i po trzy dla ruchu lokalnego. Prace potrwają dwa lata.