Rzecznik ratusza Bartłomiej Milczarczyk powiedział IAR, że otwarcie tunelu w czerwcu wielokrotnie było zapowiadane przez prezydent Warszawy. Potwierdzał to też wykonawca inwestycji.

Reklama

Zamknięty od sierpnia zeszłego roku tunel Wisłostrady zostanie otwarty w niedzielę rano. To ostateczny termin otwarcia trasy, której prawie roczna blokada dawała się we znaki kierowcom. W tym czasie ruch drogą krajową nr 7 odbywał się przez większość dnia ślimaczym tempem.

Powodem zamknięcia tunelu było zagrożenie budowlane po tym, gdy woda i zwały błota wdarły się do drążonego bezpośrednio pod trasą szybu przyszłej stacji metra Powiśle.

Brak przejezdności tunelu to jeden z argumentów, jakie wysuwają organizatorzy referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Sama prezydent broniła się już przed tymi zarzutami, mówiąc kilka tygodni temu w Polskim Radiu, że generalnie rzecz biorąc, zbliżamy się do końca. Chcę powiedzieć zresztą, że ten objazd jest dzisiaj bardzo chwalony, bo jest z widokiem, czego nie będzie - jak otworzymy tunel, już nie będzie tego objazdu.

Jutro o godzinie 7.00 Hanna Gronkiewicz-Waltz spotka się przy tunelu z dziennikarzami, by przedstawić informacje na temat prac przy trasie.