Limitowana seria boxstera to RS 60 spyder. Czerpała ze stylu mitycznego porsche type 718 RS 60 spyder, który wygrał 12-godzinny wyścig na torze Sebring (Floryda) w 1960 roku. Dlatego właśnie nowy model powstanie w liczbie 1960 sztuk i ani jednej więcej. Przypomni o tym grawerowana tabliczka w kabinie.

Reklama

Coś jeszcze? Tak - w odróżnieniu od normalnego boxtera model RS 60 spyder ma specjalny spoiler z przodu, 19-calowe felgi Porsche SportDesign. Przez zmodyfikowany wydech silnik stał się mocniejszy o 7 KM - produkuje 303 KM. Trakcji dopilnuje aktywny system zawieszenia (PASM).

Mocy nie widać, ale samochód łatwo da się poznać po unikalnym, srebrzystym lakierze GT silver i czerwonym wnętrzu oprawionym skórą w kolorze carrera red. Mało tego, dach także jest wykończony czerwienią. Zamiast tego można zażyczyć ciemnoszarą tapicerkę i czarny dach, ale to takie… bez wyrazu.

Boxter RS 60 spyder zadebiutuje na wystawie samochodowej w Bolonii (5 grudnia). Do kupienia pojawi się w marcu 2008 roku. Cena? Od ok. 53 500 euro bez podatku (niemal 200 tys. zł). No tak, fajne zabawki muszą kosztować, inaczej… nie będą fajne.