Samochody zapowiadają nowe wzornictwo, rozwiązania techniczne i podejścia SEAT-a do elektrycznej mobilności.

Reklama

IBE to sportowe coupé, które już na ostatnim salonie motoryzacyjnym w Paryżu wyróżniono jako najlepszy prototyp z napędem elektrycznym.

IBX znany z prezentacji w Genewie to samochód łączący możliwości pojazdu sportowo-użytkowego ze stylem coupé, wyposażony w napęd hybrydowy.

Inne

"Obydwa samochody koncepcyjne są zapowiedzią rozwiązań stylistycznych nowych modeli naszej marki oraz potwierdzają, że SEAT jest zainteresowany elektryczną mobilnością. W każdym z nich zastosowano odmienne podejście do tego zagadnienia - IBE - jest napędzany tylko silnikiem elektrycznym, natomiast IBX to hybryda z możliwością ładowania akumulatorów z domowego gniazdka elektrycznego - ale obydwa samochody potwierdzają troskę SEAT-a o środowisko naturalne." - wyjaśnił szef SEAT-a James Muir.

"Koncepcja <enjoyneering> zaproponowana przez SEAT-a trafi także na dynamiczny i wymagający chiński rynek. Będziemy sprzedawać modele produkowane w naszych zakładach w Martorell. Przyszłość SEAT-a rysuje się we wspaniałych barwach" - zapewnił Muir.

Inne