Jakie firma ma możliwości sfinansowania floty samochodowej?

Reklama

Leasing i wynajem długoterminowy (nazywany również full service leasingiem) to obecnie najkorzystniejsze rozwiązania finansowe zarówno dla małych rodzinnych firm, średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji. Firmy, które zdecydują się na wybór jednej z tych form finansowania floty samochodów, wymieniają wśród ich największych zalet m.in: niższe koszty ubezpieczenia, rejestracji oraz samego przedmiotu umowy, znacznie mniej formalności związanych z zakupem oraz przede wszystkim fakt, że nie muszą inwestować z własnych środków całej kwoty wartości samochodu. Firmy coraz częściej doceniają leasing jako znacznie tańszą formę użytkowania auta. Masterlease obsługując łącznie flotę składającą się z blisko 24 tys. aut, współpracuje ze wszystkimi producentami samochodów. Przy dodatkowych opcjach serwisowych, czy ubezpieczeniowych oferta leasingowa jest bardziej korzystna dla przedsiębiorcy od tradycyjnego kredytu bankowego. Każdy klient otrzymuje ubezpieczony i zarejestrowany samochód.

Co przemawia za zastosowaniem jednej z form leasingu?

Posiadanie samochodów dostosowanych do aktualnych potrzeb klienta wiąże się z inwestycją. Leasing w porównaniu z zakupem za gotówkę oznacza zachowanie płynności finansowej, poprzez zaangażowanie środków jedynie w opłatę wstępną (już nawet za 5 proc. wartości) i comiesięczne raty leasingowe. Firmy, które na swoje bieżące potrzeby wykorzystują do kilku samochodów, najczęściej wybierają leasing operacyjny poszerzony o atrakcyjne usługi dodatkowe. W praktyce oznacza to dla firmy ofertę polegającą na połączeniu zwykłego finansowania pojazdu z jego bieżącą obsługą przez Centrum Technicznego Masterlease. Każda firma współpracująca z nami może opcjonalnie korzystać m.in. z: przeglądów serwisowych, napraw, wymian oleju, pomocy assistance w razie awarii na trasie, wymiany, serwisu i alokacji ogumienia, a także profesjonalnej pomocy w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych. Dzięki takim produktom złożonym, firmy mogą w pełni skoncentrować się na podstawowym profilu działalności, a ciężar obsługi administracyjnej oraz technicznej przenieść na dostawcę.

Jakie korzyści finansowe niesie ze sobą leasing?

Atuty leasingu i usług typu FSL dokładnie pokazują, że jeśli ktoś chce użytkować, a nie stać się właścicielem auta to nie ma do wyboru lepszych rozwiązań.

W obliczu korzyści, jakie niesie ze sobą finansowanie pojazdów przez leasing lub wynajem długoterminowy (full service leasing), zakup samochodów za gotówkę wydaje się zamrażaniem środków, które można zainwestować. Produkty złożone typu FSL pozwalają firmom również na spójną kontrolę kosztów floty. Powierzenie polityki obsługi i zarządzania flotą pojazdów zewnętrznemu partnerowi takiemu jak Masterlease pozwala utrzymać firmie pełną kontrolę nad kosztami serwisowania i utrzymania floty pojazdów. Dzięki długoletniej współpracy ze sprawdzonymi partnerami Masterlease może również dla firm, które posiadają duże parki samochodowe, uzyskać kolejne oszczędności w postaci zniżek i rabatów na ubezpieczenie, wszelkie usługi serwisowe, a nawet zakup paliwa. Jednocześnie Masterlease może odkupić od swojego klienta flotę, która do tej pory była jego własnością, co pozwala mu na istotne uwolnienie dotąd zamrożonego kapitału.