Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski zaprasza na II Zlot Gwiaździsty Miłośników Zabytkowej motoryzacji, który odbędzie się od 21 do 22 sierpnia 2010 w Warszawie, na terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Dziennik.pl jest patronem medialnym tej imprezy.

Reklama
Inne

Zlot Gwiaździsty jest to doroczna impreza, mająca na celu integrację posiadaczy zabytkowych samochodów i motocykli, na co dzień skupionych w klubach i stowarzyszeniach poświęconych danej marce, modelowi lub krajowi ich pochodzenia.

Organizatorzy opisując historię wybranych modeli zaprezentują perły motoryzacji podkreślając osiągnięcia klubów, w szeregach których mają honor się znajdować. Na imprezę zostaną zaproszeni wszyscy posiadacze zabytkowych pojazdów zarówno z kraju jak i z zagranicy. Zlot ten będzie nie tylko spotkaniem towarzyskim kolekcjonerów, lecz uczestnicy jak i publiczność, będą brać udział w zabawach sportowych, konkursach oraz innych atrakcjach przewidzianych przez organizatorów.

Inne

Tegoroczny zlot jest drugim z kolei, ale pierwszym w nowej formule, zgodnie z którą każdego roku będziemy starali się przybliżyć uczestnikom w szczególny sposób motoryzację z wybranego kraju. Sierpniową imprezę dedykujemy motoryzacji i kulturze włoskie współorganizowanej przez Klub Forza Italia. Będziemy więc mogli podziwiać wyjątkową kolekcję zarówno zabytkowych jak i unikatowych pojazdów pochodzących ze słonecznej Italii. W trakcie pikniku nie zabraknie atrakcji dla zwiedzających, ciekawych wystawców, stoisk kulinarnych.

Inne

Plan imprezy
II Zlot Gwiaździsty to dwudniowa impreza wręcz naszpikowana atrakcjami dla uczestników i publiczności. Na liście są np. próby sportowo-zręcznościowe, wystawa poświęcona włoskiej motoryzacji, wystawa zabytkowych wozów straży pożarnej, test na prawo jazdy w ośrodku WORD, pokazy ratownictwa drogowego, pokazy motocyklowe Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, parada samochodowa ulicami Warszawy, stoiska tematyczne związane z zabytkową motoryzacją, kino samochodowe, koncert muzyczny, pokaz sztucznych ogni i inne. Zapewniamy, że lista jest baaardzo długa…

Szczegóły dotyczące imprezy systematycznie pojawiają się na stronie internetowej: www.zlotgwiazdzisty2010.pl

Zdjęcia - stadobaranow.pl