Co trzeba zrobić, by wygrać? Zasady są bardzo proste:

  1. Zapoznać się z regulaminem konkursu.
  2. Pod numer 7259 wysłać SMS. Na początku treści SMS-a należy wpisać DK.SHELL, a następnie, mieszcząc się łącznie w 160 znakach, przekonać nas, że to właśnie Wasz samochód potrzebuje ekstra energii z syntetycznego oleju Shell Helix Ultra Extra. Koszt wysłania jednego SMS-a to 2 zł + 22% VAT = 2,44 z VAT.
  3. Spokojnie poczekać do 12 czerwca, wtedy oddzwonimy do zwycięzcy konkursu i powiadomimy go o wygranej.
  4. Wyniki konkursu opublikujemy na specjalnej stronie konkursowej nie później niż 12 czerwca 2007 roku.
  5. Na Wasze SMS-y czekamy całą dobę od 7 maja do 27 maja, do godziny 24.00. Powodzenia!

Nagrody - jedna z 10 czterolitrowych butelek oleju Shell Helix Ultra Extra.

Nowy Shell Helix Ultra Extra, czyli ekstra energia, maksymalna ochrona silnika

Wszystkim wymagającym kierowcom, którzy chcą wykorzystywać maksimum możliwości swoich silników, Shell poleca nowy olej Shell Helix Ultra Extra 5W-30. Dzięki niemu silnik generuje ekstra energię przy jednoczesnej gwarancji jego maksymalnej ochrony.
Ten innowacyjny produkt Shell to syntetyczny olej silnikowy przeznaczony do stosowania w silnikach benzynowych z trójdrożnym katalizatorem oraz silnikach Diesla, także tych wyposażonych w filtr cząstek stałych (DPF). Spełnia wszystkie najnowsze wymagania renomowanych producentów samochodów: Volskwagen, Audi, BMW, Mercedes-Benz. Olej trafi do sprzedaży detalicznej w kwietniu 2007 roku.

Shell Helix Ultra Extra 5W-30 to syntetyczny olej silnikowy, opracowany w najnowszej technologii "low SAPS". Dzięki wyjątkowym właściwościom czyszczącym zapewnia ekstra energię i maksymalną ochronę wszystkim silnikom benzynowym wyposażonym w trójdrożny katalizator oraz silnikom Diesla z filtrem cząsteczek stałych (DPF). W porównaniu ze zwykłymi olejami silnikowymi Shell Helix Ultra Extra zawiera zdecydowanie mniej związków siarki i fosforu. Dlatego jego stosowanie oznacza skuteczne zapobieganie powstawaniu zanieczyszczeń, które mogłyby blokować filtry sadzy montowane w układach wydechowych nowoczesnych pojazdów. Nowy olej z rodziny Shell Helix został również wzbogacony o pakiet specjalnych dodatków, które aktywnie usuwają szkodliwe osady z silnika, utrzymując go w doskonałym stanie w trakcie całego okresu intensywnej eksploatacji. Oczyszczanie i ochrona silnika mają szczególne znaczenie podczas wydłużonych okresów użytkowania oleju. Stosowanie Shell Helix Ultra Extra umożliwia wydłużanie okresów między wymianami oleju do 30.000 km w przypadku silników benzynowych i do 50.000 km dla silników Diesla (zgodnie z zaleceniami producenta silnika).

Dzięki innowacyjnej technologii firmy Shell, zastosowanej w nowym oleju Shell Helix Ultra Extra, obniża się poziom odczuwalnych wibracji silnika, co wpływa na bardziej cichą i płynną jazdę. Niska lepkość gwarantuje szybki przepływ oleju i zmniejsza tarcie, co zapewnia bezproblemowy start silnika nawet w niskich temperaturach oraz wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa.

Shell Helix Ultra Extra jest idealnym rozwiązaniem dla większości aut. Co ważne, dzięki swoim unikalnym właściwościom doskonale chroni silnik zarówno podczas jazdy po mieście w systemie start-stop, jak i na dłuższych dystansach, również w przypadku bardzo długiej ciągłej pracy silnika, np. podczas długotrwałych podróży z dużą prędkością, po autostradach.

I nie bez powodu. To głównie dzięki ścisłej sześćdziesięcioletniej współpracy z firmą Shell Ferrari zasłynęło z niezawodności i mocy swoich silników.

Więcej informacji: www.shell.pl/helix