Najważniejszą informacją dla kierowców jest zamiar rozstawienia 92 fotoradarów - ponad 20 sztuk do lipca i reszty do końca br. Od granicy w Kudowie - przez Wrocław, Piotrków, Warszawę - po Suwałki i przejście graniczne w Budzisku. Na dokładkę pojawią się kontrole policyjne, częstsze niż wcześniej - 8 nieoznakowanych radiowozów ma skutecznie tłumić temperament kierowców. Poza tym trzeba pamiętać o "suszarkach".

Wszystko po to, by spadła prędkość, z jaką ludzie pędzą na złamanie karku. W zeszłym roku, na "ósemce" zginęło ponad 760 osób. To daje do myślenia.

Poprawa bezpieczeństwa na "ósemce" to także troska o pieszych. Budowa 160 km chodników, ponad 90 km barierek przy chodnikach, budowa kładek, doświetlenie przejść, modernizacja skrzyżowań, sygnalizacji itp. Planowane przeobrażenia będą realizowane etapami. Koszt tegorocznych inwestycji - 160 mln zł.

"Podobne zmiany chcemy wprowadzić na pozostałych drogach krajowych. W 2008 roku projekt <Droga zaufania> obejmie kolejne krajówki <jednocyfrowe>. Pozostałe 88 dróg krajowych trafi <na warsztat> rok później. Eksperci pomogą nam w dobraniu najefektywniejszych rozwiązań, na konkretnej drodze." - powiedział dziennikowi.pl Andrzej Maciejewski rzecznik prasowy GDDKiA.