Polska historia Harley-Davidson rozpoczęła się jeszcze przed wojną. W Warszawie przy ulicy Nowy Świat 1 był pierwszy autoryzowany salon H-D. Dopiero od 2001 roku amerykańska legenda powróciła do nas na dobre i od tej pory ma się coraz lepiej.

Poprawiła się dostępność zarówno motocykli, jak i części zamiennych. Wybranym modelem można jeździć już po tygodniu od złożenia zamówienia, a potrzebna część pojawia się do odbioru po 48 godzinach.

Jednak H-D to nie tylko motocykle, to styl życia. Harley Owners Group skupia ponad pół miliona wyznawców V-ki na całym świecie. Także w Polsce prężnie działa filia H.O.G.

Harleyowcy organizują najróżniejsze akcje dobroczynne. Mało tego, fundują sprzęt dla domów dziecka. Jak sami przyznają - "największą radością jest uśmiech dziecka".

Dziewczyny na harleyach? Proszę bardzo - "Diablice" czy "Amazonki" to organizacje stworzone przez matki, żony i... kochanki. Założycielką wrocławskiego klubu "Diablice" jest Ola Czernia, dyrektor dwóch z pięciu polskich autoryzowanych salonów H-D. W całej Europie prawdopodobnie nie ma ani jednej kobiety mogącej pochwalić się podobnymi wyczynami!

Na koniec informacja nie tylko dla harleyowców. Od maja w Warszawie, co sobotę przed południem, Harley-Davidson i Hard Rock Cafe będą organizować specjalne śniadania. Każdy motocyklista jest mile widziany.