Konkurencja była bardzo silna, ale nie tak awangardowa. Właśnie ciekawy styl przyniósł ósmemu wcieleniu civica zwycięstwo i tytuł Internetowego Samochodu Roku 2006. Kompaktowa honda była oglądana przez blisko ćwierć miliona internautów - dzięki temu pokonała skodę fabię i forda focusa.

Jak powstają rankingi mojeauto.pl? Kliknięcia w wybrany model zlicza system Internetowej Platformy Motoryzacyjnej mojeauto.pl. Każdy, kto właśnie tam szuka informacji o wymarzonych czterech kółkach, nieświadomie oddaje swój głos. Dlatego klasyfikacja portalu przedstawia prawdziwe zainteresowanie samochodami.

Internauci wybrali również najciekawszą samochodową premierę 2006 roku. Zwycięzcą jest toyota yaris. Japoński maluch okazał się lepszy od opla corsy i forda s-maxa.

W rankingu na Internetowy Samochód Używany Roku 2006 wygrał volkswagen passat. Właśnie limuzyna z Wolfsburga była najchętniej oglądana w serwisie gepardauto.pl (partner mojeauto.pl w ofercie samochodów z drugiej ręki). Na drugim miejscu zaparkował opel vectra B, trzecie auto to ford mondeo.

Statuetki, dyplomy i tytuły wręczono na uroczystej gali, którą prowadził Włodzimierz Zientarski. Dziennik.pl był jednym z patronów medialnych wydarzenia.