Inne
Reklama
Inne / Michael Probst

Oto z okazji setnej rocznicy marki Alfa Romeo, RIAR (Registro Italiano Alfa Romeo) stowarzyszenie zrzeszające ponad 1500 właścicieli historycznych samochodów tej marki, organizuje międzynarodowy zlot Alfa Romeo. Impreza będzie przeznaczona dla wszystkich miłośników Alfy, niezależnie czy są oni kolekcjonerami, członkami klubów czy właścicielami obecnie produkowanych modeli. Zlot odbędzie się w sobotę i niedzielę 26-27 czerwca w Mediolanie, mieście, w którym 24 czerwca 1910r. narodziła się marka Alfa Romeo.Inne

Organizatorzy spodziewają się przekroczenia liczby 3000 gości, którzy będą uczestniczyli w wielkiej paradzie jaka ma 26 czerwca przejechać ulicami centrum Mediolanu. Kilka godzin wcześniej odbędzie się prezentacja rzeźby ofiarowanej przez RIAR wspólnie z licznymi pasjonatami marki z całego świata. Zainspirowane słynną Alfa Romeo 1900 Disco Volante, dzieło zostało opracowane przez Centro Stile Alfa Romeo we współpracy z artystą Agostino Bonalumi. Pierwszy dzień międzynarodowego zlotu zakończy kolacja połączona ze spektaklem muzycznym.W niedzielę 27 czerwca rano wszyscy zgłoszeni uczestnicy wezmą udział w rekordowym przejeździe, który zostanie sfilmowany z pokładu helikoptera. Kolumna samochodów Alfa Romeo, każdy z flagą z logo marki na dachu, przejedzie wewnętrznym pasem obwodnicy Mediolanu. Ponadto Muzeum Historyczne Alfa Romeo (Museo Storico Alfa Romeo) w Arese będzie otwarte dla publiczności oferując możliwość wizyt z przewodnikiem, aby móc lepiej poznać słynną markę.

Zgłoszenie uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie jest bardzo proste: wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.alfisti.com i wypełnić specjalny formularz, który znajduje się w sekcji poświęconej stuleciu marki. Wszyscy, którzy zgłoszą swoje uczestnictwo i przybędą na zlot swoimi Alfami, otrzymają specjalnie przegotowany na tę okazje "zestaw na stulecie Alfa Romeo".