Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Wypadek! Policja nie wierzy w twoją niewinność? Zobacz sposób na problemy

15 lutego 2013, 16:13
"Materiał z wideorejestratora pokazuje zdarzenie takim, jakie było naprawdę. Z nagrania wideo można odczytać wszystkie potrzebne szczegóły, bez konieczności polegania na ludzkiej pamięci" - mówi Tarik Hassan, CEE Marketing Manager z MiTAC Europe, właściciela marki Mio. "Rejestratory wideo coraz częściej są też wyposażane w dodatkowe czujniki, pozwalające zebrać więcej danych. Nasze urządzenia tego typu rejestrują wstrząsy oddziałujące na samochód, ich siłę, a także kierunek, z którego nadchodzą" - dodaje.
"Materiał z wideorejestratora pokazuje zdarzenie takim, jakie było naprawdę. Z nagrania wideo można odczytać wszystkie potrzebne szczegóły, bez konieczności polegania na ludzkiej pamięci" - mówi Tarik Hassan, CEE Marketing Manager z MiTAC Europe, właściciela marki Mio. "Rejestratory wideo coraz częściej są też wyposażane w dodatkowe czujniki, pozwalające zebrać więcej danych. Nasze urządzenia tego typu rejestrują wstrząsy oddziałujące na samochód, ich siłę, a także kierunek, z którego nadchodzą" - dodaje. / Newspix / LUKASZ PLOCKI
Dane z samochodowych rejestratorów wideo mogą posłużyć jako dowód, także przed sądem. Wartość takiego materiału dowodowego potwierdziła prokuratura okręgowa w Zambrowie, włączając go do prowadzonego śledztwa. Unia Europejska zastanawia się również, czy urządzenia przypominające czarne skrzynki powinny być montowane fabrycznie we wszystkich nowych samochodach przeznaczonych na rynek UE...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
policja wypadek sąd
Reklama

Komentarze (7)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • sp
  2013-07-07 21:56
  Niech lepiej Unia się za to nie bierze, oni nie maja co robić ?
  0
  zgłoś
 • ff
  2013-02-26 13:19
  Najgorsza policja i najbardziej chamska jest ze slupska.To sa chamy
  0
  zgłoś
 • jeremi
  2013-02-16 11:43
  Samochód tak wyposażony będzie droższy o 10-20 tyś więc większość polaków może pomarzyć o nowym, nadal skazani będziemy na złom z raichu.
  0
  zgłoś
 • LOLO
  2013-02-16 11:15
  To, co stwierdzili inspektorzy, wprawia w zdumienie. Kierowca:

  - prowadził bez wymaganego prawem odpoczynku przez 88 godzin. Nie miał 11-godzinnych przerw na spanie i 45-minutowych co cztery i pół godziny.

  - jechał przez 16 godzin bez jednej nawet 45-minutowej przerwy. A tylko z jedną z taką przerwą wolno mu prowadzić najwyżej dziewięć godzin.

  - w czasie dwóch tygodni za kółkiem spędził łącznie ponad 140 godzin. Zgodnie z przepisami mógł maksymalnie 90 godzin.

  Kierowcy ciężarówek są sprawcami ponad trzech tysięcy wypadków rocznie. Ginie w nich ponad 400 osób a ponad cztery tysiące zostaje rannych. Szczęśliwie w statystykach kolejnych lat widać tendencję spadkową.
  0
  zgłoś
 • # kierowca
  2013-02-16 00:21
  PO tym jak mi Piesek Policyjny wmówił wykroczenie, on byl sam, ja byłem sam , a stwierdził , z erozmawiałem pzrez telefon w czasie jazdy, dowalił 100 złoty i 1 pkt. Co miałem zrobić , nie przyjąć mandatu i bujać się do sądu 600 km, a na jednej sprawie się by nie skończyło. Przyjąłem i kupiłem kamere , mikrofon i rejestrator i czekan na następnego cwaniaka , ale dowie się on dopiero o nagraniu przed sadem i w obecności prokuratora. Ucze sie od ruskich, a nasze Pieski Policyjne chyba zapomnieli jak kierowcy w Rosji walczą z nieuczciwością tamtejszych " strużów prawa". Nasi idą w ich kierunku, ale na pohybel z nimi. " Drogówka " film Smarzowskiego ukazuje nam polskie oblicze naszych Piesków Policyjnych. Uważajcie na grubasa z drogówki w ZST !
  0
  zgłoś
 • EWA KOBY
  2013-02-15 19:46
  CZARNE SKRZYNKI CZARNE DZIURY CORAZ WIECEJ PIENIEDZYX Z PODATNIKOW NAKRECANIE KONIUNKTURY
  0
  zgłoś
 • radek
  2013-02-15 17:26
  ci milicjanci to same durnie i matoly oni sobie nie wierza nieuki
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama