Dziennik Gazeta Prawana logo

Pracował w przewozie osób, w czasie pracy brał narkotyki. Został nagrany, teraz zatrzymała go policja

7 listopada 2023, 11:02
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Pracował w przewozie osób, w czasie pracy brał narkotyki. Został nagrany, teraz zatrzymała go policja
Pracował w przewozie osób, w czasie pracy brał narkotyki. Został nagrany, teraz zatrzymała go policja/policja.pl
Jakiś czas temu sieć obiegło nagranie, na którym widać kierowcę przewozu osób zażywającego w trakcie przerwy w pracy coś, co wygląda jak narkotyki. Po sprawnej akcji policji mężczyzna został schwytany, a badania wykazały, że w chwili zatrzymania faktycznie znajdował się pod wpływem substancji odurzających. Czyli była to u niego norma…

Wciągał biały proszek w samochodzie, nagranie trafiło do sieci

Policjanci z śródmiejskiego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali na ul. Smolnej obywatela Ukrainy podejrzanego o kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. I faktycznie, po przeprowadzeniu odpowiednich badań stwierdzono, że 35-latek prowadził pojazd będąc pod wpływem substancji odurzających.

Interesującym elementem tej historii jest to, że ten sam mężczyzna został nagrany przez przypadkowego świadka dwa tygodnie wcześniej, gdy zażywał "nieznaną" substancję w swojej taksówce w trakcie pracy. Policjanci szybko skojarzyli markę samochodu, jego kolor i wygląd kierowcy z nagraniem opublikowanym w mediach.

Wciągał "kreskę" w trakcie pracy, teraz grozi mu odsiadka

Obecnie obywatelowi Ukrainy grozi do 3 lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Została również pobrana jego krew do dalszych badań, a jego ukraińskie prawo jazdy zostało zatrzymane. 

178-252533-37979196.jpg
Pracował w przewozie osób, w czasie pracy brał narkotyki. Został nagrany, teraz zatrzymała go policja
178-252531-37979195.jpg
Pracował w przewozie osób, w czasie pracy brał narkotyki. Został nagrany, teraz zatrzymała go policja
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło policja.pl
Zapisz się na newsletter
Zmiany w przepisach dla kierowców, najświeższe informacje ze świata motoryzacji, premiery, testy najnowszych modeli aut, porady. Od kiedy zakaz samochodów spalinowych? Czy pieszy ma zawsze pierwszeństwo? Gdzie zainstalują nowe fotoradary i kamery odcinkowego pomiaru prędkości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w newsletterze Auto.dziennik.pl.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj