Volvo co dwa lata w kilkudziesięciu krajach organizuje konkurs VISTA. W tym roku brało w nim udział 5 tys. zespołów. Najpierw technicy rywalizowali między sobą na szczeblach krajowych - do światowego finału przechodziła tylko jedna, najlepsza załoga.

Reklama

W ostatecznej rozgrywce w Göteborgu zmagało się niemal 40 najlepszych ekip. Sprawdzana była ich wiedza teoretyczna oraz praktyczne radzenie sobie z usterkami aut. Duży nacisk położono na naprawy samochodów w 100 proc. elektrycznych, które wymagają ogromnej wiedzy.

Polacy z Volvo wicemistrzami świata

Polskę reprezentowali Mariusz Bieniasz, Piotr Pisanko i Robert Głusiecki – drużyna z Nord Auto Olsztyn. Minimalnie wyprzedziła ich ekipa techników ze Stanów Zjednoczonych. Z europejskich drużyn – nie było na nich mocnych.

Polskę w międzynarodowym konkursie Volvo reprezentowali Mariusz Bieniasz, Piotr Pisanko i Robert Głusiecki – ekipa z Nord Auto Olsztyn / Volvo
Reklama

– Po raz pierwszy w historii konkursu VISTA polska ekipa zaszła tak daleko. To ogromny sukces zwycięskiego zespołu, ale również osób odpowiedzialnych w Volvo Car Poland za szkolenia techniczne – powiedział dziennik.pl Stanisław Dojs, szef biura prasowego Volvo Car Poland. – Współczesne samochody wymagają ogromnej, ciągle aktualizowanej wiedzy. Samochody mają coraz bardziej zaawansowane systemy pokładowe i technologie bezpieczeństwa. Postępuje także elektryfikacja układów napędowych. Na szczęście technicy naszej autoryzowanej sieci serwisowej to jedni z najlepszych fachowców na świecie – skwitował.

Volvo / Volvo
Volvo XC40 Recharge P8 AWD / Volvo / FILIP/BLANK