Serwis od przeglądów i aplikacji

Reklama

Volvo sugeruje przeglądy raz w roku, by mieć pewność, że wszystko działa poprawnie oraz zaktualizować system elektroniczny. Aktualizacja oprogramowania zapewnia najlepsze działanie systemów samochodu oraz utrzymanie wartości auta na najwyższym możliwym poziomie. Tylko w Autoryzowanych Serwisach aktualizacje oprogramowania oferowana jest w cenie przeglądu.

Przed zakończeniem pierwszego roku dobrym rozwiązaniem jest zawarcie spersonalizowanej i atrakcyjnej umowy serwisowej, która jest wygodnym rozwiązaniem i zdejmuje troski z głowy. To również czas na przedłużenie ubezpieczenia.

Zanim minie drugi rok użytkowania Volvo, warto pomyśleć o przedłużeniu gwarancji na samochód. W serwisie można także przedłużyć Volvo Cars App. Dzięki tej usłudze użytkownik może zdalnie zarządzać samochodem – min. sterować klimatyzacją poprzez zdalne włączanie/wyłączanie i ustawianie timera wstępnego ogrzewania i chłodzenia.

Aplikacja Volvo Cars to także szybka pomoc na drodze, reakcja na sytuacje alarmowe, w tym także kradzież samochodu. Umożliwia blokowanie i odblokowywanie zamków telefonem i zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. W modelach hybrydowych i elektrycznych aplikacja umożliwia także nadzorowanie poziomów naładowania i zużycia energii.

Reklama

Za pomocą aplikacji można umówić się na kolejną wizytę serwisową, podczas której Volvo przedłuży ją w cenie przeglądu.

Reklama

Nowa twarz Twojego Volvo

Elektroniczne systemy pozwalają na personalizację auta. Nie trzeba decydować się na tę ofertę w ciemno. W ASO można otrzymać na 14 dni bezpłatny dostęp do funkcji Polestar.

Dzięki niej samochód zwiększy osiągi w 6 kluczowych obszarach pracy silnika i układu napędowego. To gwarantuje nową dynamikę jazdy i bardziej ekonomiczne korzystanie z samochodu. Optymalizacja oprogramowania stworzona przez Polestar dotyczy 6 kluczowych obszarów wpływających na zmaksymalizowanie przyjemności z prowadzenia samochodu i przenoszących wrażenia z jazdy na zupełnie nowy poziom.

Polestar sprawia, że szybsza jest reakcja na otwarcie przepustnicy (wzrasta przyśpieszenie auta), skraca się także reakcja na odjęcie gazu, zmiany biegów także następują szybciej, a podczas przyspieszania dłużej utrzymywane są niższe biegi. Dodatkowo wrastają osiągi silnika, inna jest również charakterystyka rozdziału momentu w napędzie AWD.

Pakiet został przygotowany przez dział Polestar, którego celem jest nadanie sportowej żyłki modelom Volvo. Instalacja takiego pakietu zajmie autoryzowanemu dilerowi Volvo niecałą godzinę, a tak wyposażone samochody są poszukiwane i cenione na rynku wtórnym.

Dla młodych i starszych

Volvo sugeruje, aby po 35 miesiącach jazdy samochodem dokonać kompleksowego przeglądu. Obejmuje on przedłużenie działania aplikacji Volvo Cars na kolejny rok i aktualizację oprogramowania.

Dla producenta i jego sieci serwisowej każde Volvo jest tak samo ważne. Marka przygotowała specjalną ofertę dla właścicieli starszych pojazdów, mających ponad 4 lata. Chodzi o usługi serwisowe, których ceny z każdym rokiem dodanym do wieku auta są coraz niższe dzięki rabatom w ASO Volvo na części oraz robociznę. Czyli im starsze auto, tym wyższy rabat. Może okazać się, że obniżka cen sięga 25% na wybrane części zamienne i nawet 50% na usługę serwisową!

Należy pamiętać, że części stosowane w ASO objęte są dożywotnią gwarancją, która obejmuje wady materiałowe i montażowe na wymienione części przez cały okres, w którym zleceniodawca pozostaje właścicielem samochodu. Volvo zastrzega, że gwarancja nie dotyczy akcesoriów, części podlegających normalnemu zużyciu i materiałów eksploatacyjnych, a także części wymagających wymiany z przyczyn zewnętrznych.