Rzecznik KGP podkreślił, że weekend towarzyszący odwiedzinom na grobach bliskich był bezpieczniejszy, aniżeli w latach poprzednich. - Choć osób odwiedzających groby i poruszających się na drogach było więcej, z uwagi na zamknięcie cmentarzy rok temu w związku z ówcześnie panującą sytuacją sanitarną - poinformował.

Reklama

- Niech wyznacznikiem poprawiającego się bezpieczeństwa na drogach będzie dzień 1 listopada, kiedy mimo wzmożonego ruchu nie odnotowaliśmy ani jednego wypadku śmiertelnego - przekazał.

- Róbmy wszystko, aby takich dni, bez ofiar śmiertelnych na naszych drogach było jak najwięcej - dodał rzecznik KGP.

Z danych przekazanych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wynika, że od piątku do poniedziałku włącznie doszło do 288 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, a 345 odniosło obrażenia.

Policjanci zatrzymali 1360 osób za jazdę po alkoholu; 502 osobom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Wtorek to piąty dzień tegorocznej akcji "Znicz", której celem jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych. Do wtorku włącznie na drogach będzie więcej patroli. Mundurowi w czasie akcji, poza reagowaniem na wykroczenia, pilnują też porządku i płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w okolicach cmentarzy.

Policja: Od początku akcji "Znicz" w całej Polsce doszło do 288 wypadków / PAP / Marcin Bielecki