Jak poinformowała zastępca prokuratora rejonowego w Jarosławiu prok. Bożena Harasz-Wołoszyn, czynności są prowadzone w kierunku art. 160 par. 1 kk, który mówi: "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Reklama

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, przed godz. 3 w Radymnie. Policja otrzymała sygnał, że na parkingu przed kąpieliskiem kierowca BMW potrącił pieszego. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, nie potwierdzili tej informacji. Na parkingu stało osobowe BMW, samochód został zabezpieczony.

W niedzielę wieczorem policja, w związku z próbą przejechania pieszych, zatrzymała trzech mężczyzn.

Prok. Harasz-Wołoszyn powiedziała, że obecnie trwają czynności w sprawie. Trwa przesłuchiwanie świadków, zabezpieczony został monitoring z miejsca zdarzenia.

Czynności z udziałem zatrzymanych trzech mężczyzn zaplanowano na wtorek. Chodzi m.in. o ustalenie przebiegu zdarzenia, aby wiadomo było, w jakim charakterze zatrzymani mężczyźni zostaną przesłuchani.

Trwa także poszukiwanie osób pokrzywdzonych.

Reklama

- W związku z tym zdarzeniem obecnie mamy ustalone dwie osoby pokrzywdzone. Zostały one ustalone w toku intensywnych czynności, nie zgłosiły się same – zaznaczyła prokurator.

Zaapelowała, aby osoby, które widziały lub brały udział w tym zdarzeniu, zgłosiły się do prokuratury w Jarosławiu lub na policję w Radymnie.

W mediach pojawiło się nagranie, pokazane m.in. w Polsat News, na którym widać, jak samochód osobowy próbuje rozjechać pieszych, którzy uciekają przed pojazdem.