Do zderzenia autobusu Komunikacji Miejskiej linii 130 z osobowym audi doszło w poniedziałek po południu w Nowym Gulczewie tuż za granicą administracyjną Płocka – linia 130 obsługuje tam połączenia z sąsiednią gminą Słupno.

Reklama

Obecnie trwa szczegółowe ustalanie okoliczności, w jakich doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus Komunikacji Miejskiej zderzył się z osobowym audi. Po zderzeniu autobus zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji - przekazała PAP rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska. Jak podkreśliła, z obrażeniami ciała do szpitala przewiezionych zostało 9 osób, w tym kierowcy obu pojazdów.

Wcześniej, straż pożarna, która na miejscu wraz z pogotowiem ratunkowym, udzielała pomocy poszkodowanym podawała, że w wypadku ucierpiało 11 osób.

Autobus został "znacznie uszkodzony"

Reklama

Rzeczniczka Komunikacji Miejskiej w Płocku Kinga Wochowska powiedziała PAP, że autobus, który brał udział w wypadku, został "znacznie uszkodzony". Jak zaznaczyła, kierowała nim doświadczona pracownica spółki, zatrudniona tam od ponad 8 lat. Wstępne ustalenia wskazują, że samochód osobowy, który zderzył się z autobusem wyjechał z drogi podporządkowanej - dodała Wochowska.

Wyjaśniła, że każde zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu Komunikacji Miejskiej w Płocku, jest poddawane ocenie przez działającą w spółce komisję bezpieczeństwa. W każdym takim przypadku, komisja ta, zgodnie z przyjęta procedurą, omawia aspekty techniczne, dotyczące pojazdu, jak również zachowanie kierowcy - powiedziała Wochowska.