Volkswagen wprowadza funkcję bezprzewodowej aktualizacji Over-the-Air (OTA) elektrycznych ID.3 i ID.4. Rozwiązanie ruszy latem 2021 roku. Od tego momentu niemiecki producent obiecuje zapewnić użytkownikom modeli z rodziny ID. aktualizacje regularnie co trzy miesiące. Oprócz optymalizacji wydajności oprogramowania mogą one również obejmować instalację nowych funkcji, map nawigacji lub opcji wyposażenia.

Reklama

– Dzięki tej funkcji wszystkie sprzedane modele z rodziny ID. przez cały cykl życia będą wyposażone w tę samą wersję oprogramowania, co samochody nowe. Bezprzewodowe aktualizacje będą również standardem w wypadku aut w przyszłości – powiedział Thomas Ulbrich, członek zarządu ds. rozwoju technicznego Volkswagena.

W Europie Volkswageny ID.3 i ID.4 można od teraz wyposażyć w nowe funkcje i przeprowadzić gruntowną aktualizację techniczną obu modeli za pośrednictwem sieci W-LAN lub danych komórkowych. Samochody zawsze będą dostępne z aktualnym oprogramowaniem dzięki funkcji Over-the-Air / Volkswagen / Mariusz Barwinski
Oprogramowanie w wersji ID.2.1, które określa wstępne techniczne warunki aktualizacji Over-the-Air, jest automatycznie instalowane we wszystkich nowych modelach z rodziny ID. wyprodukowanych od 8 tygodnia kalendarzowego 2021 roku / dziennik.pl

Nowe oprogramowanie ID.Software 2.1 jest standardowo dostępne w samochodach wyprodukowanych od 8 tygodnia tego roku. Osobom, które już użytkują elektryki z rodziny ID. nowy soft będzie udostępniany sukcesywnie. VW obiecuje, że dilera trzeba będzie odwiedzić tylko raz. Producent podkreśla, że dzięki nowemu oprogramowaniu, po raz pierwszy w segmencie samochodów popularnych, będzie można zaktualizować – między innymi – komputer sterujący zamontowany w aucie bez wizyty w serwisie.

Reklama

Pierwsze aktualizacje Over-the-Air są w tej chwili z testowane na ponad 3000 aut firmowych VW.

Volkswagen ID.4 / Volkswagen / ULI_SONNTAG
Volkswagen ID.4 1ST / Volkswagen / ULI_SONNTAG