Śledztwo dotyczy nieumyślnego spowodowania wypadku, na skutek którego śmierć poniosły wszystkie podróżujące autem osoby w tym dwoje dzieci - powiedziała prokurator Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Reklama

W niedzielę w miejscu, w którym doszło do wypadku pracował prokurator. - Pojazd został zabezpieczony do dalszych badań technicznych – powiedziała Macugowska-Kyszka. Zabezpieczono również z nabrzeża monitoring. Przesłuchano także świadków w tym tych, którzy byli bezpośrednimi świadkami zdarzenia – dodała.

Jak kontynuowała: zabezpieczono ciała wszystkich podróżujących pojazdem osób celem przeprowadzenia sekcji sądowo-lekarskiej, która zostanie zarządzona przez prokuratora.

Wyciąganie samochodu osobowego, który wpadł do Zalewu Kamieńskiego w Dziwnowie / PAP / Marcin Bielecki

Śledczy nadal gromadzą materiał dowodowy, który pozwoli na ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – dodała.

Auto osobowe wpadło do Zalewu Kamieńskiego w Dziwnowie w niedzielę około południa. W akcji ratunkowej brała udział policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

Wyciąganie samochodu osobowego, który wpadł do Zalewu Kamieńskiego w Dziwnowie / PAP / Marcin Bielecki