CUPRA chce być sprytniejsza niż pandemia i ułatwić kierowcom poznawanie nowych modeli samochodów. Stąd pomysł na wirtualną przestrzeń CUPRA e-Garage. Projekt siedziby hiszpańskiej marki nawiązuje do istniejących w realnym świecie butikowych salonów CUPRA. e-Garage funkcjonalnością może przypominać grę symulacją "The Sims", tyle że rozwiązanie Hiszpanów pozwala tworzyć samochody według własnego kaprysu.

Reklama
CUPRA Formentor / CUPRA

Przedstawiciele marki zapowiadają też, że w niebawem uruchomią oddzielną platformę, która umożliwi organizację koncertów na żywo dostępnych z dowolnego miejsca na świecie. Do tego CUPRA chce wyprodukować i udostępnić na platformach VOD program telewizyjny o autach wyczynowych. Ale samochody i rozrywka to nie wszystko.

CUPRA e-Garage może też być teatrem / CUPRA

Sam CUPRA e-Garage będzie centrum szkoleń dla sprzedawców, czyli CUPRA Masterów – w pierwszym wirtualnym spotkaniu wzięło już udział ponad 600 specjalistów. W ocenie pomysłodawców ma to przyspieszyć i ułatwić zapoznanie z ofertą aut.

Reklama

Stacjonarny salon w Polsce

Hiszpański producent planuje też rozwijać format ekskluzywnych salonów stacjonarnych CUPRA. Pierwsze siedziby powstały w Mexico City oraz Hamburgu. Wśród priorytetowych rynków, na których ma pojawić się lokal marki, wymieniana jest Polska. Przewiduje się, że polski salon CUPRA może zostać otwarty w pierwszym półroczu 2021 roku.

CUPRA Formentor / CUPRA

CUPRA Formentor już w Polsce

A już teraz można zapisywać się na jazdy testowe modelem Formentor, który swoje imię zapożyczył od najbardziej wysuniętego na północ punktu Majorki. Hiszpański crossover wygląda świetnie. Szpanuje miedzianymi detalami, muskularną sylwetką i sportowymi proporcami. A nad Wisłę wjeżdża w specjalnej, inaugurującej ten model specyfikacji Veloz (hiszp. szybki), sygnowanej skrótem VZ. Formentor VZ skrywa silnik 2.0 TSI o mocy 310 KM (400 Nm), 7-biegową skrzynię DSG oraz napęd 4x4. Auto rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy (prędkość maksymalna - 250 km/h).

CUPRA Formentor / CUPRA

CUPRA Formentor w Polsce kosztuje od 194 500 zł lub 1130 zł netto miesięcznie w leasingu (wpłata własna min. 30 proc.). Za podobne pieniądze ciężko będzie znaleźć coś w ofercie konkurencji wśród kompaktowych crossoverów klasy premium. Hiszpańskie auto objęte jest 5-letnią gwarancją.

CUPRA Formentor / CUPRA / Jordi Sans
CUPRA Formentor / CUPRA