Hyundai Santa Fe zadebiutował w Europie w 2001 roku. Przez 20 lat koreański producent sprzedał na całym świecie ponad 5 260 000 egzemplarzy czterech generacji tego modelu.

Reklama
Hyundai Santa Fe / Hyundai

Teraz Hyundai ujawnił pierwsze foto Santa Fe po głębokich zmianach. Producent zapowiada, że samochód zyska bardziej dostojny i wyrazisty wygląd, a także odświeżone wnętrze.

Zwiastun ujawnia kilka szczegółów nowej stylistyki. Największe wrażenie robi szeroki grill z trójwymiarowym, geometrycznym wzorem znany z niedawno pokazywanych aut koncepcyjnych. Nowe są też światła do jazdy dziennej w kształcie litery "T". Całość zapowiada się bardzo atrakcyjnie...

Hyundai Santa Fe jedzie na prąd

Poza zmianami wyglądu Hyundai wprowadzi także nowe zelektryfikowane jednostki napędowe. Po raz pierwszy w tym modelu oferowany będzie napęd hybrydowy i hybrydowy typu plug-in.

Producent oficjalnie twierdzi, że Santa Fe będzie pierwszym modelem w Europie i pierwszym SUV-em marki na świecie, opartym na całkowicie nowej platformie trzeciej generacji. – Nowa architektura pozwala na znaczną poprawę wydajności, właściwości jezdnych i bezpieczeństwa, a także umożliwia zastosowanie zelektryfikowanych układów napędowych – podkreślają inżynierowie.

Hyundai Santa Fe w nowej odsłonie będzie dostępny w Europie od września 2020 roku.

Hyundai Santa Fe oferowane obecnie / Hyundai / ULI_SONNTAG
Po wodorowym NEXO, obecnie oferowany Hyundai Santa Fe jest drugim modelem, w którym zastosowano system wyświetlania obrazu z martwego pola (Blind-spot View Monitor - BVM). Układ ten pokazuje kierowcy obraz z lewego i prawego boku samochodu. Widok z kamer umieszczonych w lusterkach bocznych jest wyświetlany na ekranie w miejscu prędkościomierza / Hyundai