Jak przekazał nadkom. Daniel Niezdropa, na początku marca tego roku wcześnie rano spod prywatnej posesji w Otwocku skradziono opla fronterę.

Reklama

– Po kilkunastu minutach od kradzieży do komendy dotarła informacja, że samochód został rozbity w rejonie drogi krajowej nr 17 w gminie Pilawa. Kierujący samochodem zbiegł z miejsca zdarzenia – poinformował policjant.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kierowcy auta. – Podejrzewali, że samochód ukradł prawdopodobnie mieszkaniec innego województwa – podał nadkom. Daniel Niezdropa. Okazało się, że mieli rację i za kradzieżą stoi 20-latek z województwa lubelskiego.

– Kryminalni ustalili jego personalia, a później namierzyli mieszkanie w powiecie otwockim, w którym miał przebywać – podał policjant. Dodał, że 20-latek był całkowicie zaskoczony, kiedy zobaczył policjantów.

Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut popełnienia kradzieży samochodu. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

– Rozliczyli go również policjanci z Garwolina, za popełnione wykroczenia: jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji drogowej przekazał nadkom. Daniel Niezdropa.